Przenośny koncentrator tlenu

Przenośny koncentrator to urządzenie spełniające warunki do domowej tlenoterapii. Ich zastosowanie jest bardzo wszechstronne, przeznaczone są głównie dla osób borykających się z problemami oddechowymi wynikłymi z POCHOP czy astmy. Problemy z prawidłowym oddychaniem mogą wynikać także z niewydolności krążenia bądź bezdechu sennego.

Koncentrator bezpośrednio przenosi cząsteczki tlenu do organizmu chorego

Co ciekawe, koncentratory tlenowe używane są również w kosmetyce i przez sportowców. Podłączony do prądu koncentrator rozpoczynają wytwarzanie tlenu w skondensowanej postaci, tlen pobierany jest z otoczenia. Przenośny koncentrator jest przystosowany do ciągłej pracy, jest

koncentrator tlenucichy i bezawaryjny. Przy regularnej wymianie filtrów i elementów eksploatacyjnych dany koncentrator jest w stanie posłużyć bardzo długo. Jest to idealny wybór przy samodzielnym użytkowaniu, obsługa takiego urządzenia jest prosta i nie wymaga pomocy innych osób. Posiadanie przenośnego koncentratora daje możliwość szybkiego reagowania na problemy, nawet w domowych warunkach.

Przenośny koncentrator to także możliwość tlenoterapii poza domem

Plusem wyboru tego typu urządzenia to niewielki ciężar i prosta obsługa. Koncentrator tlenu produkuje także tlen o wysokim stężeniu. Podłączenie dodatkowych akumulatorów może wydłużyć czas pracy do około 4 godzin. Większość dostępnych w sprzedaży koncentratorów sprzedawana jest w pakiecie z etui i torbami. Większość sprzętów odporna jest na działanie niskiej temperatury, korzystanie z takiego rodzaju koncentratorów jest więc wygodne i możliwe w niemal każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *