Skip to main content
Stacjonarny koncentrator tlenu

Jak działa koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu to urządzenie z pewnością dobrze znane przez osoby zmagające się z niewydolnością oddechową. Obecnie jest one wykorzystywane również w celu leczenia problemów z oddychaniem spowodowanych wirusem COVID-19. Wykorzystanie tego sprzętu może być dla osoby leczonej prawdziwą ulgą. Warto zadać sobie pytanie „W jaki sposób w rzeczywistości działa to urządzenie?”

Koncentrator tlenu — sposób działania

Ten aparat tlenowy ma za zadanie dostarczyć osobie leczonej w pełni czysty tlen przez cały czas działania. Jego funkcjonowanie oparte jest na nieskomplikowanych zasadach. Prostsze modele wyposażone są w 2 cylindry. Podczas gdy jeden z nich zostaje napełniony powietrzem, które zostało doprowadzone do ciśnienia 138 kPa, drugi przepompowuje je dalej. Wcześniej dzięki obecności w tym cylindrze zeolitu azot zostaje zaabsorbowany, a następnie trafia do atmosfery. Czas trwania pojedynczego procesu powinien trwać 20 sekund. Producenci, wprowadzając ten przenośny aparat tlenowy na rynek, brali pod uwagę wykorzystanie go jedynie w szpitalach. Obecnie ten sposób leczenia stosowany jest coraz częściej w domu. Pozwala na to prosta obsługa i niewielki rozmiar koncentratora tlenu. W wybraniu najlepszego aparatu zdecydowanie pomoże zapoznanie się ze stroną https://www.koncentratortlenu-ranking.pl, która zawiera dużo rzetelnych informacji i porad odnośnie trafnego zakupu.

Jak bezpiecznie przeprowadzić tlenoterapie w domowych warunkach?

Po pierwsze należy zwrócić uwagę na to, aby sprzęt był relatywnie nowy i wysokiej klasy. Dzięki temu zagwarantowana zostanie prawidłowa wydajność urządzenia. Koncentrator tlenu jest w pełni bezpieczny nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Całkowite bezpieczeństwo jest związana z brakiem zbiornika z tlenem. Jego awaria nie stwarza zagrożenia eksplozji. Przed ustaleniem częstotliwości oraz długości poszczególnych sesji bezwzględnie należy zasięgnąć porady lekarza. Przed wykorzystaniem sprzętu należy dokładnie zapoznać się z instrukcją. Zapewni to użytkownikowi pożądane efekty działania.

Jakie są korzyści z domowego koncentratora tlenu?

  • pełnia bezpieczeństwa,
  • komfort związany z możliwością ograniczenia wizyt w celu skorzystania z takiego sprzętu,
  • łatwość w przemieszczaniu, często urządzenia te wyposażone są w koła,
  • możliwość korzystania z dobroczynnego działania urządzenia bez problemu nawet podczas wakacyjnego wyjazdu,
  • brak kolejek i zagrożenia związanego z brakiem dostępu do urządzenia w szpitalu,
  • możliwość odbycia terapii w komfortowych dla osoby leczonej warunkach, niektóre terapie trwają nawet 16 godzin, co wiązałoby się z długotrwałym pobytem w szpitalu,
  • ulga i prawdziwy komfort w oddychaniu w każdych warunkach.

W jaki sposób dbać o urządzenie?

Koncentrator tlenu będzie działało w sposób prawidłowy, jeżeli poddawane będzie okresowemu czyszczeniu. Chodzi tutaj zwłaszcza o zadbanie o filtr, który jest niezwykle istotnym elementem urządzenia. Czyszczenie powinny odbywać się co najmniej 1 raz w tygodniu. Wskazania dotyczące sposobu konserwacji danego filtra powinny znajdować się w instrukcji. Najczęściej wystarczy go wyjąć i dokładnie umyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *